OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 października 2022r.

 1. Dzisiaj trzydziesta pierwsza Niedziela zwykła, „Niedziela Powołaniowa”, składka  przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
 2. Przyjmowane są wypominki za zmarłych, oktawalne i roczne. W ciągu roku będziemy modlić się za zmarłych przed Mszą św. o godz. 7.15 i 9.15, proszę więc podać również godzinę.
 3. W poniedziałek i we wtorek kancelaria nie będzie czynna
 4. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. będą tak jak w niedzielę, na cmentarzu  Msza św. będzie o godz. 13.00, gromadzimy się przy krzyżu na najstarszej części cmentarza i procesyjnie modląc się za zmarłych podejdziemy do ołtarza by tam sprawować Eucharystię.
 5. Przypominamy, że: wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest odpustem zupełnym. Odpust zupełny można uzyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, każdego dnia. Aby uzyskać odpust należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć komunię świętą , odmówić Ojcze nasz, Wierzę, oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
 6. Od 1 – 8 listopada godz. 17.15 – różaniec połączony z wypominki oktawalnymi, po czym Msza św., za wypominanych w wypominkach oktawalnych
 7. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św., będą o godz. 7.00, 8.00, 18.00
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 9. Spowiedź w pierwszy piątek od godz.: 17:00.
 10. Objazd do chorych ks. proboszcz w piątek, a ks. wikariusz w sobotę od godz. 9:00.
 11. Bardzo proszę o utrzymanie czystości na cmentarzu, wszelkie odpady składamy w wyznaczonym do tego miejscu
 12. W uroczystość Wszystkich Świętych, na cmentarzu przy ul. Szybikowej, zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków organizowana przez Społeczny Komitet Odnowy Czeladzkich Nagrobków Pro Memoria.
 13. Bóg zapłać za ofiarę na kościół.
 14. Radna Rady Miejskiej – Monika Pawlik serdecznie zaprasza na kolejne Czeladzkie Spotkanie Medyczne w najbliższy czwartek 3 listopada o godz. 17:00 w Kopalni Kultury przy ul. Trznadla 1, którego gościem będzie tym razem lekarz specjalista pulmonolog.